Bamberger Jugend-Open

V německý svátek sjednocení země 3. října jsme zkusili turnaj u našich sousedů. Nasadili jsme to nejlepší, za dorost Martin Stehlík, za dívky Markéta Štěříková a za nejmenší Daniel Vo. 31. ročník Bamberger Jugend-Open pořádaly oddíly SC 1868 Bamberg e.V. spolu s SC Höchstadt a.d. Aisch e.V. Hrálo se v realschule v Bamberku. Prostředí bylo jednoduché, ale účelné. Škola poskytovala ve svém středu prostor pro asi 150 malých stolků, okolo učebny, kantýna, toalety. Venku hřiště, prostor pro děti. Jednotné plastové figury, skládací šachovnice a jednodušší hodiny DGT 1001 neumožňující přídavek času na každý hraný tah. Sedmikolový turnaj tempem 2x20min byl rozdělen do samostaných věkových kategorií U8, U10, U12, U14, U16, U18+25, celkem 120 soutěžících. My doufali, že si náš nejmenší šestiletý borec Daniel Vo zahraje proti desetiletým, pořadatel ale na poslední chvíli rozhodl pro velký počet hráčů pro rozdělení kategorie a hrála samostaná U8. Na přelosování již nezbyl čas. Daniel vyhrál vše a lehce získal první místo s odměnou 20,- EUR. V U16 nám zpočátku dělal problém čas, ale přesto Martin i Markéta nasbírali 4 body. Markéta si zahrála na druhé šachovnici s prvním nasazeným v turnaji ukrajincem Demchenko Yaroslav ELO 1926. Celkově skončila pátá, ale pohár brala jako první dívka. Martin pomocným hodnocením byl na devátém místě z devatenácti účastníků. Je to pěkné umístění v turnaji kde prvních pět míst jsou hráčí s ELO 1700 a vyšším.