Daniel Vo – stříbrný na MČR H10

V termínu 8.-16.2024 se pro nás v dalekém Slezsku, malé horské vesničce Kouty nad Desnou, koná Mistrovství České republiky mládeže do 16 let. Je rozděleno zvlášť pro dívky a chlapce pro kategorie, 10, 12, 14 a 16. Spolu s doprovodným Openem se dohromady účastní 234 hráčů. Soutěž chlapců je postupová a proto je v kategorii vždy přesně 24 dětí. Dívky mají právo účasti volné. Hraje se na 9 kol, standartním tempem 2x90min + 30s na tah. Starší žáci mají přídavek 30min po 40. tahu. Všechny partie jsou k dispozici online.

Na soutěž se z Chebu probojoval Daniel Vo. Mohl sice postoupit přímo jako vítěz MČR H8, ale postup využil na Mistrovství Čech. Tam skončil bronzový a hraje tedy i MČR. V kategorii H10 hrají letos ročníky 2014, Daniel jako ročník 2016 může hrát ještě dvakrát. Přes svůj věkový deficit, Daniel vybojoval druhé místo! Se 7 body končil za Buček, Vít (7,5b) a před Vydra, David (6,5b). Daniel prohrál jen s vítězem a to ve zcela jednoduché a remízové koncovce. V této partii mu štěstí nepřálo, ale v jiných to bylo právě naopak, kde dokázal zvrátit špatné postavení ze zahájení. Přípravy probíhaly s trenérem Rudolfem Hlaváčem online, s výpadky internetu to nebylo vždy jednoduché. Konkurence měla sebou kvalitní trenéry. Až odbouráme tuto nevýhodu, bude Daniel zase lepší.

Během turnaje jsme se účastnili doprovodných akcí. Rozšířené komise mládeže při ŠSČR, informační schůzky pro srpnové Mistrovství Evropy v Praze, simultánky s FM Tadeášem Baláčkem, informační schůzky Scoutingu mládeže, přednášky IM Richarda Biolka. Daniel sehrál doprovodný otevřený bleskový turnaj, kde získal 5 bodů z 11 kol.

Odkaz na výsledky / Odkaz na stránku soutěže / Odkaz na online lichess