3. a 6. místo pro Valdštejn na MČR rapid

Hned na začátku školy proběhlo v Harrachově Mistrovství ČR rapidu do 14 let. Jedná se o turnaj hraný na 9 kol – 6 v sobotu a 3 v neděli, tempem 2x20min+10s v kategoriích 10, 12 a 14, zvlášť dívky a chlapci. Do turnaje se z Karlovarského kraje kvalifikovala Zuzana Zajacová v D10, Jonáš Kubát v H12 a přímý postup měl Daniel Vo v H10. Zuzanka bojovala a v těžké konkurenci získala 1 bod, který stačil je na poslední pozici. Příjemně překvapil Jonáš, který po vlažném dopoledním rozjezdu (1 bod ze 3) zabral a získal 6 bodů, což mu zajistilo 6. místo, výborné umístění jako 16. nasazenému. Daniel se obával konkurence o 2 roky starších soupeřů. No nakonec se ukázalo, že o přední příčky bojovali jen mladší, ročník 2014 je celkově slabší. Daniel ve 3. kole v partii Vo – Lutskiy odevzdal zdarma věž. Kryl jí dámou, počítal varianty kdy dáma nesměla opustit sloupec, no následující tah zapomněl a dámou odjel. Pak ale bojoval a porazil i hráče kde vzájemné skóre z minulých let bylo v jeho neprospěch, Trejbala, Bučka a Židka. Damián Židek, mistr H8, získal ve Francouzské „a“ pěšce. Daniel získal prostor, zvyšoval tlak a měl volného pěšce na 5. řadě. Koncovka s dámou a věží se hrála na vteřinách. Do posledního kola nastupovali Damián Židek (2016), Mikhail Lutskiy (2015), Daniel Vo (2016) se 7 body. Ve vzájemných partií měli každý 1 výhru a 1 prohru. Hrálo se kdo z koho, Mikhail vyhrál, Damián remizoval a Daniel prohrál. Opět přehlíží obdobně jako ve 3. kole. Nebere pěšce, protože počítá variantu kde by mu hrozil mat. Avšak následují tah soupeř tímto matem pohrozil a Daniel ho neviděl Dxg2#. Celkově 7 bodů a 3. místo.

Souběžně s hlavním turnajem se hrál doprovodný Open s celkem 43 hráči. Za Valdštejn nastoupil Jeroným Jan Beneš (5 bodů – 15. místo), Pham Minh Tiep – Kevin (4 body – 27. místo) a Dušan Vo (3 body – 39. místo). Z Chebu jsme na turnaj odjížděli za vydatného deště, pršelo celou cestu, celý víkend a celou cestu domů.

V partii Vo – Židek dobral bílý na b5 jezdcem. Je to správné?

Stránky organizátora (online) / Stránku soutěže chess.cz / Výsledky na chess-results