Adventní turnaj Líně

V sobotu 10.12.2022 pořádal šachový klub Líně ve zdejším obecním domě turnaj pro mládež. Hráli dvě oddělené skupiny mladších a starších žáků, tempem 2x20min +5s, na 7 kol. Jaroslav Pilík přivezl čtyři naše šachisty. První tři kola byly dost rozpačité, měli jsme na kontě jen jeden bod za každého hráče. Pak se ale děti chytli a výsledek byl dobrý. Naši mladí se umístili v první polovině startovního pole. Mladších žáků bylo 31 a starších žáků 15. Překvapení pro nás byla Naomi, která chodí do klubu jen krátce, ale věnuje se jí individuálně trenér Václav Šíbl. V silnější starší soutěži skončila z dívek třetí. Remizovala dokonce i s druhým v pořadí o tři roky starším Richardem Švantnerem z ŠK Líně.