Dalovice 2024

Otevřený přebor Karlovarského kraje pořádá již po 21. tradičně šachový oddíl Karlovy Vary. Letos opět jako Open turnaj O pohár starosty obce Dalovice – v místním kulturním centru. Tento rok byla hojná účast i mimo krajských a dokonce zahraničních hráčů. Celkový počet startujících byl 64. Účastnily se 4 titulovaní hráči včetně IM Dambrauskas, Virginijus z Litvy. Hrálo se na 8 kol (2x dvojkolo) tempem 2x90min +30s. Náročný turnaj se silným obsazením jsme zvládli dobře. Získali jsme mnoho zkušeností do příští sezóny. Potrénovala zvláště naše mládež hrající za týden finále kraje mládeže o postup na zemské mistrovství. Naši borci skončili: 23-24. Doležal, Rudolf (4,5b), 33. Vo, Daniel (4b), 38. Kubát, Jonáš (3,5b), 44. Krištof, Tobiáš (3,5b), 55. Rataj, Petr (2,5b), 56. Beránek, Patrik (2,5b), 59. Nguyen, Tony (2b), 62. Bambousek, Zdeněk (1,5b), 63. Beneš, Jan Jeroným (1b). Jeroným byl možností zahrát si s nejlepšími šachisty z kraje nadšen. Váhal jsem zda mu těžký turnaj doporučit. I přes mnoho proher, byl těžkým soupeřem a minimálně dva protivníci mohou za výhru děkovat štěstí. Překvapením byla i Jeronýmova nejlepší partie v simultánce s FM Jakubem Kůsou. Až do věžové koncovky stál remízově. Tony je také náš nováček. Hraje solidně, ale často se zbytečně pouští do komplikovaných zápletek, kde udělá přešlap. Patrik odehrál na své ELO. Účastnil se již Mariánských Lázní a jistě ho využijeme i v sestavě na krajskou mistrovskou soutěž. Petr, jedno kolo vynechal a dvakrát byl kontumován za mobil a sáhnuto/táhnuto. Škoda, jinak by jistě byl lepší, ale i toto jsou zkušenosti. Tobiáš se řadí mezi naši mládežnickou špičku. Jonáš si ELOvě polepší. Solidní šachy na dvanáctiletého. Jen zodpovědněji trénovat a poletí nahoru. Daniel hrál zhruba na své ELO. Třikrát dostal protivníka síly 2000 kterého se mu nepodařilo přemoct. Jsou to, ale pro něj hratelní soupeři. Jako osmiletý a nejmladší hráč turnaje předvedl dobrý výkon.